zadbamy o twój
amortyzator

Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Klientów!
Z początkiem 2021 roku poszerzamy naszą ofertę o serwis amortyzatorów przednich oraz tylnych takich marek jak Rock Shox, Fox, RST, Suntour oraz Manitou.

Serwisując swój rower często zapominamy (albo nie wiemy) o konieczności przeprowadzania niezbędnych czynności serwisowych również przy amortyzacji. Jeśli chcemy aby nasz amortyzator służył nam długi czas, konieczny jest jego serwis zgodnie z zaleceniami producentów. Jeśli będziemy mu zapewniać pracę w nieprzepracowanym oleju wymieniając na czas zużyte uszczelki, to będziemy mogli cieszyć się nim o wiele dłużej.

Nie widać tego co jest w środku

Na zdjęciu mamy przykład korozji goleni górnych amortyzatora. Uszkodzenie to jest widocznie dopiero w momencie rozebrania amortyzatora. W tym przypadku niestety nie było już co ratować. Jest to doskonały przykład jakie mogą być skutki braku regularnego serwisowania amortyzatora. 

Poniżej znajdują się interwały serwisowe dla produktów marki Rock Shox oraz FOX. Są to oficjalne zalecenia producentów. 

A co my zalecamy?

Każdy amortyzator wymaga obsługi serwisowej. Jej częstotliwość zależy od tego jak często i w jakich warunkach użytkujemy swój sprzęt. Z naszego doświadczenia wynika, że najlepiej sprawdza się interwał serwisowy, który zakłada wykonywanie dwóch tzw. małych przeglądów w ciągu roku oraz jednego kompleksowego co dwa lata. Te zalecenia nie dotyczą oczywiście zawodników oraz osób co tydzień startujących w maratonach rowerowych. Tutaj idealnym rozwiązaniem jest jeden mały przegląd oraz jeden kompleksowy w ciągu roku.

Dbajmy o swój sprzęt, a będzie nam dłużej służył.

Zamknij
×
×

Koszyk